Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » TRICHODERMA - houba pecujici o vase koreny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 8 9 10
Autor
Téma 
Mazzi22
Nový Člen

Karma uživatele Mazzi22 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 145

Cawte, po precitani 144 prispevkoch som sa rozhodol ze dam Ano TRICHODERME Ako spravni žid zamestnal som aj ja googl na nejaky ten cas. Nasiel som Trichoderma asperellum v popise je to asi to iste, ale cena je lepsia. http://www.mott.sk/sk/mudra-huba/33...6002988109.html za 3,5€ dostanete 25g co je viac jak dost, kludne sa na take mnozstvo môzete aj poskladat Dakovat nemusite

Old Post 21-03-2013 v 21:18 PM
Mazzi22 je offline   Profil uživatele Mazzi22   Find more posts by Mazzi22   Foto galerie člena Mazzi22   Click here to Send Mazzi22 a Private Message   Add Mazzi22 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mazzi22
Nový Člen

Karma uživatele Mazzi22 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 146

Inak mam otazocku ci ma niekto skusenost s aplikaciou tejto huby pred zasadenim semienka. Mam na plane aplikovat tuto hubu asi 1-4dni pred zasadenim semienka, alebo mam skôr?, ma niekto s tym skusenost alebo vsetci iba teoretizujete? Chcem si kupit znackove semena a keby sa im nieco stalo asi by som si to nikdy neodpustil Hej a inak nasiel som este lacnejsie o 0,39€ http://www.instav.com/trifender-5-x-5-g/d-71159/. A este pre niekoho co by chcel toho kus viac tak http://www.bioochrana.sk/produkty/b.../trifender.html 9€ za 100g a za 1kg chcu 72€

Old Post 21-03-2013 v 22:57 PM
Mazzi22 je offline   Profil uživatele Mazzi22   Find more posts by Mazzi22   Foto galerie člena Mazzi22   Click here to Send Mazzi22 a Private Message   Add Mazzi22 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wormice
Nový Člen

Karma uživatele wormice - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 147

Zdravím Groweři, jsem absolutní začátečník, ale tahle houba mě nadchla a tak jsem hledal podobnou variantu, která tu byla v dostání ve značce Supresivit a našel jsem tohle zajímavé balení :
http://www.eshop-rychle.cz/growshop...459-Gliorex-10g
účinnost se shoduje právě se Supresivitem, obsahuje Trichodermu a slibuje větší výnos + dávkování taky sedí. A ta cena ..
Jdu do toho pak dam info o výsledku
Zdar a sílu

Old Post 17-04-2013 v 00:41 AM
wormice je offline   Profil uživatele wormice   Find more posts by wormice   Foto galerie člena wormice   Click here to Send wormice a Private Message   Add wormice to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 148

mykhorizní houby , jako přenašeč informace mezi rostlinami.
tj. reakci škůdcem napadené rostliny mykhoriznich houby předávají ostatním rostl. a ty si začnou vytvářet přirozenou obranu a lákat k sobě predátory proti škůdcům.

http://www.osel.cz/index.php?clanek=6906

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 28-05-2013 v 09:37 AM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 149

Cafte:
Zaujímavé BIO výrobky:

1. http://postreky.sk/hladat.php Trifender - trichoderma asperellum-
biologický prípravok na zvýšenie odolnosti rastlín proti hubovým chorobám, podporu koreňového systému...

2. http://www.floraservis.sk/neemazal-ts.php
prípravok proti škodcom

3. prípravok na zvýšenie imunity
http://www.floraservis.sk/soft-guard.php

4. prípravok proti škodcom žijúcich v půdnom substráte
ARTIS WP http://www.biokertapolas.hu/artis-wp-2535
obsahuje spory huby Arthrobothrys - neškodný pre dažďovky

S týmito výrobkami skúsenosti nemám. Testujem Trifender.

Old Post 16-12-2016 v 08:31 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ajdam
Nový Člen

Karma uživatele ajdam - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 150

Zdravím, experimentálně jsem aplikoval na pár rostlin trichodermu. Jedná se o přípravek GHE Bioponic Mix. Na přípravku nebyly uvedeny žádné varování ohledně zdravodtích rizik, tak jsem se s tím příliš nemazal. (Žádná rouška, rukavice, ani dlouhý rukáv). Po přečtení tohoto threadu jsem si alespoň dezinfikoval ruce peroxidem. Myslíte, že se mám těšit na nějakou houbovou chorobu, nebo jsou kmeny co používá GHE pro člověka neškodné?

Old Post 20-06-2018 v 10:45 AM
ajdam je offline   Profil uživatele ajdam   Find more posts by ajdam   Foto galerie člena ajdam   Click here to Send ajdam a Private Message   Add ajdam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
otoxy
Nový Člen

Karma uživatele otoxy - 40% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 65533  

Příspěvek č. 151

^ jak jsi dopadl?

Old Post 20-08-2018 v 12:10 PM
otoxy je offline   Profil uživatele otoxy   Find more posts by otoxy   Foto galerie člena otoxy   Click here to Send otoxy a Private Message   Add otoxy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
otoxy
Nový Člen

Karma uživatele otoxy - 40% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 65533  

Příspěvek č. 152

Díky za info. Objednal jsem z growhopu. Měl někdo další zdravotní problémů při manipulaci?

Old Post 20-08-2018 v 12:19 PM
otoxy je offline   Profil uživatele otoxy   Find more posts by otoxy   Foto galerie člena otoxy   Click here to Send otoxy a Private Message   Add otoxy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mrsheep
Nový Člen

Karma uživatele Mrsheep - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 153

Tak jsem také objednal Symbivitu. Dám vědět za pár dní jak to dopadlo.

Old Post 21-08-2018 v 12:39 PM
Mrsheep je offline   Profil uživatele Mrsheep   Find more posts by Mrsheep   Foto galerie člena Mrsheep   Click here to Send Mrsheep a Private Message   Add Mrsheep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mrsheep
Nový Člen

Karma uživatele Mrsheep - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 154

Otázka. Koupil jsem symbivit.
Mám to dát:
1. Do pudy 1-2dny před klonama
2. Společně s klonama
3. Pár dní po uchycení klonu
Dekuji

Old Post 31-08-2018 v 05:52 AM
Mrsheep je offline   Profil uživatele Mrsheep   Find more posts by Mrsheep   Foto galerie člena Mrsheep   Click here to Send Mrsheep a Private Message   Add Mrsheep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkheart
Stálý Člen

Karma uživatele Punkheart - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 155

citace:
Původní příspěvek od Mrsheep
Otázka. Koupil jsem symbivit.
Mám to dát:
1. Do pudy 1-2dny před klonama
2. Společně s klonama
3. Pár dní po uchycení klonu
Dekuji


Spoločne s klonom. Musí prísť ku kontaktu Symbivitu a koreňového obalu t.z. nasypeš do jamy, šupneš na to klon a prihrnieš. Pozor aj na odporúčania výrobcu:

Doplňující informace a upozornění

Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Vyvarujte se použití systemických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci přípravku. Účinky přípravku SYMBIVIT mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv (nesmí dojít k předávkování rostliny)

...hluchonemý chlapec vraj zjavenie vidí takto:
oooooooaaaaaaaa oooooaaaaaaaa

(Omietkový démon, 2012)

Old Post 31-08-2018 v 10:49 AM
Punkheart je offline   Profil uživatele Punkheart   Find more posts by Punkheart   Foto galerie člena Punkheart   Click here to Send Punkheart a Private Message   Add Punkheart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mrsheep
Nový Člen

Karma uživatele Mrsheep - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 156

citace:
Původní příspěvek od Punkheart


Spoločne s klonom. Musí prísť ku kontaktu Symbivitu a koreňového obalu t.z. nasypeš do jamy, šupneš na to klon a prihrnieš. Pozor aj na odporúčania výrobcu:

Doplňující informace a upozornění

Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Vyvarujte se použití systemických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci přípravku. Účinky přípravku SYMBIVIT mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv (nesmí dojít k předávkování rostliny)


Okie dokie. Nacpu to pod řízek. Měl jsem jen strach aby to nebylo na ten klon moc stresu.
Díky.

Old Post 01-09-2018 v 05:44 AM
Mrsheep je offline   Profil uživatele Mrsheep   Find more posts by Mrsheep   Foto galerie člena Mrsheep   Click here to Send Mrsheep a Private Message   Add Mrsheep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 157

Ahoj koukal jsem, ze s trichodermou je to pekna bida, vsechno cesky se prestalo vyrabet a prodavat. Nechtelo se mi kupovat predrazenou trichodermu z g.schopů. Trochu jsem hledal a nasel jsem snad jedinou ceskou firmu, ktera se zabyva vyrobou mykoparazitickych pripravku. Je to firma fytovita.cz a nabizeji 3 pripravky. Jeden z nich dokonce obsahuje trichodermu. Snad tim nekomu pomuzu. Jeste bych mel dotaz, co si myslite o pouzivani techto pripravku v hydroponii, napr. v amazonu, kde neni zadne medium a pak v systemu, kde jako medium slouzi hydroton - jilove kulicky. A jaky z tech tri pripravku byste vybrali pro nase ucely? Prosim nekoho zkusenyho o odpoved.

Old Post 13-10-2018 v 12:48 PM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Asu
Stálý Člen

Karma uživatele Asu - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 158

pyroman80 : Sám jsem trichodemu od GH použil ve Wilmě s hydro-tonem loňskou sezónu (dostal jsem reklamní balení v growshopu). Bohužel, bez jakéhokoliv pozorovatelného zlepšení.
Před cca měsícem jsem užívání trichodemy probíral s "kolegou" co má také Wilmu a také používá hydroton a zjistil jsem, že :
a) Trichoderma harzianum od GH není příliš vhodná do hydro systému, kde používáme hydroton (clay pebbles), v mém případe Wilma. Na stránkách eurohydro.com jsou informace od výrobce GH, kde jako vhodný substrát přímo uvádějí kokos a hlínu nebo v jiných podobných substrátech. To jílové kuličky nejsou.
b) pokud v hydrotonu "musíš" mít i trichodemu h., tak zakoupit biofiltr (tuhle informaci má na stránkách i Klecka).
Pokud má někdo zkušenost s trichodemou h. v kombinaci s jílovými kuličkami, sem s tím.

Old Post 22-12-2018 v 15:43 PM
Asu je offline   Profil uživatele Asu   Find more posts by Asu   Foto galerie člena Asu   Click here to Send Asu a Private Message   Add Asu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 159

S dovolením oživím vlákno, co myslíte, dá se tomuhle věřit?

Biofungicide & grow boost Trichoderma viride & 7 bacteria ready use 200g mix.
https://www.ebay.com/itm/-/192327998650

Případně "čístá trichoderma"
Biofungicide, grow boost Mycorrhizae Trichoderma harzianum dry 0,7oz (20g) mix.
https://www.ebay.com/itm/-/192768509212

Hledal jsem, kde současně trichodermu za rozumnou cenu koupit, ale je to bída.. Co tohle, z Litvy, podle popisu to zní docela zajímavě?

Old Post 21-02-2020 v 21:15 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 160

Cus, ten "Supresivit" je este mozne niekde kupit? nejako to nikde neviem najst...dik

Old Post 05-09-2020 v 01:56 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:37 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 8 9 10  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0210140 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív