Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 16 17 18 19 20
Autor
Téma 
Tomass G
Nový Člen

Karma uživatele Tomass G - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 273

Zdar lidi, pokud na závěr hmotu nechcete připálit dejte ji na pekáč nebo do hrnce a dejte do trouby na 110 stupnů na tu dobu 15-20 minut.

Chci se zeptat jestli máte zkusenosti s kokosovým tukem či babutským máslem pro výrobu konopné masti?

Naposledy upravil Tomass G 15-09-2012 v 19:49 PM

Old Post 15-09-2012 v 14:13 PM
Tomass G je offline   Profil uživatele Tomass G   Find more posts by Tomass G   Foto galerie člena Tomass G   Click here to Send Tomass G a Private Message   Add Tomass G to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 274

Nějaké zkusenosti s kokosovým tukem či babutským máslem pro výrobu konopné masti jsou zde

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=53387

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Naposledy upravil John.Mall 23-09-2012 v 10:37 AM

Old Post 23-09-2012 v 10:14 AM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 275

Když jsem dělal poprvé mast z bílé vazelíny podle nového receptu (3dny x 3hod na 110°C) včetně dekarboxylace měla mastička divný zápach po syntetickém oleji.
Nyní, když jsem dělal mastičku po druhé bez dekarboxylace, je zápach z trouby stejný. Prostě je to cítit jakoby syntetickým olejem.
Já jsem ale kdysi dostal konopnou mastičku a tá krásně voní po konopí, což mě se nedaří udělat a to mě štve.
Myslíte, že by to mohlo být použitou odrůdou (White Domina), která po usušení skoro vůbec nevoní a proto je cítit ta vazelína nebo něčím jiným?

Jinak mastičku mám 2 až 3x tmavší než tu co jsem dostal a zatím co jsem rozdal tak všem pomáhá.

Old Post 12-10-2012 v 20:49 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 276

To yara

- odrůd je rozhodně velké množství a určitě se mezi nimi dají rozeznat vůně i chutě. Já osobně vařím, jak popisuješ (3dny x 3hod na 110°C) bez dekarboxylace - ta vlastně proběhne při procesu vaření ve vazelíně při těch 110°C a vařím ve skleněné pečící míse a hotová mastička pěkně voní po konopí. Co se týká barvy, tak pokud se vaří s větším podílem listů nebo pouze z listů tak je mastička tmavá, protože obsahuje větší množství chlorofylu jako mastička vařená z palic a ta je zase světlá.
Chlorofyl působí jako přírodní dezinfekce pro kůži a proto mastičku vařenou z listí je dobré použít na různé kožní ekzémy a mastičku vařenou z paliček na bolesti kloubů a kostí. Kdo vaří z paliček a listí dohromady, tak mastičku používá na všechno jako univerzální.
Tolik z mojí osobní zkušenosti, možná ti někdo poradí aj trochu jinak, tak ať slouží.

mimacka

Old Post 13-10-2012 v 11:29 AM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 277

Tý vůně nějak nemůžu dosáhnout a pořád cítím tu vazelínu (prostě jako když se típne hořící svíčka), mám to na otevřeném litinovým pekáčku a možná mi to stříká na topný tělěso, proto to cítím.
O tom listí a palic vím, mám to tak v poměru 1:1.
Jakou odrůdu používáte, že vám to voní?

Old Post 13-10-2012 v 13:21 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 278

Začínal jsem NO-NAME , ale hodili se svou velikostí víc na OUT než na IN , tak jsem sehnal přes net model KAYA-47 , u toho jsem zůstal 2 roky a teď byla pod lampou testovaná španělská seedbanka s modelem Cream Caramel , Mohan Ram a SAD S1 - koukni sem :

http://grower.cz/forum/showthread.p...5&pagenumber=11

a pak jsem to jel v květináčích na balkoně - koukni sem :

http://grower.cz/forum/showthread.p...5&pagenumber=17

No a jak to popisuješ v tom pekáčku tak je to jasný.Pálí se ti to od spodu !
Když to memáš v troubě s termostatem ale na vařiči, tak používej větší hrnec s vodou jako první na vařič a do něj dej menší s vazelínou a konopím.Tak se ti to nebude připalovat a budeš tam mít 100°C - nechal bych to ale vařit o hodinku víc.

mimacka

Old Post 13-10-2012 v 13:46 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 279

Mám to to v troubě s termostatem, ale nyní po měření teploměrem jsem zjistil, že topí o trochu víc a asi se to trochu připalovalo, takže abych to měl na 110° tak to musím mít nastaveno na 95°C a zápach se zmenšil.
Jinak už mám zasazené i jiné odrůdy tak uvidím příště, jak to dopadne.

Old Post 13-10-2012 v 15:12 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efis
Nový Člen

Karma uživatele Efis - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 280

to Yara: Já myslím, že ta mastička co voněla mohla bejt ze sádla. Já jí taky vyrábím prvně, ze žlutý vazelíny, podle tety Bushky. Při tom počátečním smažení to začoudilo a zasmrdělo celej barák, tak jsem se bála, jestli to není spálený, ale tady někdo taky psal že mu listy skoro zčernaly a prej je to ok. Podle mě prostě smrdí ta vazelína a s tím toho moc nenaděláme. Žádnej parfém tam přidávat nehodlám. Každopádně bych chtěla zkusit ještě jednu "rychlomast" podle toho receptu pečení v troubě. U nás v práci seženu v lékárně kilo žlutý vazelíny za 160.

Bylinky, bylinky....

Old Post 14-11-2012 v 08:51 AM
Efis je offline   Profil uživatele Efis   Find more posts by Efis   Foto galerie člena Efis   Click here to Send Efis a Private Message   Add Efis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 281

Určitě to tady někde bude, ale jestli máte problém s aroma masti, tak známá v poslední fázi prohřívání přidávala strouhanou pomerančovou kůru, kterou je samo sebou potřeba nakonec přecedit. Jen neznám potřebnej poměr, ale zdravej selskej rozum by mohl napovědět

Old Post 14-11-2012 v 09:12 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 282

Jo aroma s mastí, tak na to pozor.
Dělal jsem teď větší množství masti a protože to bylo obzvlášť silný tak jsem přikoupil mast a fouknul ke stávající a za chvíli jsem to cejtil.
Ta přidaná mast byla parfémovaná ! ! ! Takže pozor na to co kupujete a než to něčeho přidáte tak čichnout ! Další zkušenost.
Při vaření ten parfém smrděl v celým bytě, ale mastička už je v pohodě a vyčichlo to od toho parfému.

Old Post 14-11-2012 v 10:31 AM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efis
Nový Člen

Karma uživatele Efis - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 283

Tak jsem zkusila udělat pečenou verzi, 3 dny x 2 - 3 hodiny. Zkušebně, zatím jen z půl kila vazelíny. Rozdala jsem pár lidem a ohlasy mám zatím od dvou, pozitivní. Já momentálně nemám ekzém ani nic jinýho, tak jí testuju jako kosmetiku na kůži kolem nehtů, ta mě dost vysychá, někdy praská a dělaj se záděry. Působí výborně, rychle a zdá se, že i posiluje nehty. Navíc kráásně voní :-))

Bylinky, bylinky....

Old Post 26-11-2012 v 10:35 AM
Efis je offline   Profil uživatele Efis   Find more posts by Efis   Foto galerie člena Efis   Click here to Send Efis a Private Message   Add Efis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 284




To Efis - Plně doporučuju, už rok používám mast připravovanou bez vody a tak všechny potřebné látky zůstávají ve vazelíně.
Když spěchám tak vařím 3 dny hned posobě a pokud mám víc času na vaření masti, tak mezi jednotlivími dny nechávám 2-3 dny přestávku.
Kupuju bílou vazelínu v balení 900 gr a do tohoto množství dávám rukou nadrcené palice a listy obsahem cca700 gr zavařovací sklenice.
Termostat na pečící troubě nastavím na teplotu 100 st.C a první hodinu se obsah postupně rozpouští a potom teprv počítám 3 hodiny vaření.
Účinky hodnotím na velmi dobrou.
Navíc se blíží svátky vánoční a tak jako bonus jsem si taky naložil do půllitrové flašky rozdrcené palice (bez listů a dekatboxilované 20 minut na 110 st.C) a zalil to domácí hruškovicí.Když jdu kolem skříně tak to trochu poobracím a na svátky začnu užívat.

mimacka

Old Post 30-11-2012 v 22:24 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalick
Stálý Člen

Karma uživatele dalick - 67% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 285

Noo , tak sem to nemoh vydržet a konečně se do toho pustil taky ,protože moje beďatá huba to už hodně potřebovala .
Taky sem zatím udělal pouze z půl kila vazelíny rozpuštěné cca ve 4 litrech vody a do 1. várky sem přidal celý litr nadrcených paliček (chci aby to byla síla a matroše mám dost) a následně 2 hodiny hustou hmotu rozmíchával pomalu jentaktak aby se směs nezačala vařit ale zůstala pořád horká a pouze "macerovala" estli je o ten správný termín
Následně nechal schladit na balkoně a poté dal do lednice aby se udělal škraloooop.
Tento postup budu opakovat ještě 3X ale už s půllitrem travky aby něco zbylo do léta
Samozřejmně budu nechávat týdenní odstupy a zkusím podstoupit to kvašení , tomu se asi ani vyhnout nedá. Ovšem nemyslím si že by to bylo způsobeno nečistotou v uskladňovací nádobě.
Nakonec celou hmotu nechám "vysmažit" na pánvi ale pokud se opravdu jedná o smažení tak ho rozhodně vyloučím , protože musí každému dojít že je to hloupost. Teplota kterou dosáhne rozpálený tuk zabije všechno živé takže i účinné látky v mastičce a to asi nechceme ne?
No prostě to budu na pánvi ohřívat těsně nad bodem varu aby to nebublalo a uskladním ....

"Klucí , mě se motaj zuby"
Moje první plíce................................................................................................

Old Post 18-12-2012 v 20:11 PM
dalick je offline   Profil uživatele dalick   Find more posts by dalick   Foto galerie člena dalick   Click here to Send dalick a Private Message   Add dalick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalick
Stálý Člen

Karma uživatele dalick - 67% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 286

Klucí ... K- ??
Proč , jestli se vám něco nelíbí proč to nejdřív nenapíšete sem , anebo do PM ?

"Klucí , mě se motaj zuby"
Moje první plíce................................................................................................

Old Post 20-12-2012 v 12:32 PM
dalick je offline   Profil uživatele dalick   Find more posts by dalick   Foto galerie člena dalick   Click here to Send dalick a Private Message   Add dalick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frigo
Nový Člen

Karma uživatele Frigo - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 287


Já tuto mast teď dokončil, a dovolil jsem si ji trošku modifikovat. První vařbu stonků a listů jsem udělal stejně. Dával jsem jen 1/4 kila vazelíny a na to asi tak 0,5l nadrcený suchý zeleně. Uleželou a proňahňanou hmotu jsem nedal do sklenice ale udělal kouli, tu zatočil do potravinové fólie ( taky bez vzduchu ), a hodil leže do šuplete v ledničce ( plíseň se nekonala ).. THC jsem honil jako v originálu, ve vodní lázni ( hrnec v hrnci svodou ). Jen jsem dal zas čtvrt kila vazelíny a na to asi zas 0,5 litru šišek. Použil jsem noname ověřený na léčéní co mám od kamaráda ( z toho byli i stonky a listy ), a přidal svůj druhý noname s bohatě lepivýma palicema :-) . Po povaření jsem odstavil do tmy a chladu, zavřel pokličkou a vždy nechal jak je.. Zelenou tekutinu nechal pod škraloupem ať pěkně naluhovává koláč. Bylo by škoda dle mě dojít o ty stopový prvky.. :-) Nic nekvasilo ani se nekazilo. Pak jsem jen po týdnu vzal, vrazil hrnec do druhýho hrnce s vroucí vodou, nechal rospustit, a ve stejným složení znovu povařit. Samo vše třikrát.. No a pak posmažil v teflonce, pomalu za mírnýho bublání, s hezkou žlutou pěnou asi 5 minut, než to přeženu. O smrad spáleniny jsem se nepokoušel, ani jsem nečekal než to začne tmavnout nebo něco.. Bylo to proti mýmu gustu.. Výsledek jsem zcedil, zelinu vymačkal přes plátýnko, a zelená mastička je na světě. :-)

Old Post 01-01-2013 v 19:56 PM
Frigo je offline   Profil uživatele Frigo   Find more posts by Frigo   Foto galerie člena Frigo   Click here to Send Frigo a Private Message   Add Frigo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 288

Proč tam furt cpete tu vodu?

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 03-01-2013 v 18:03 PM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:11 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 16 17 18 19 20  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2391600 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív